Хід заняття Організація учнів до заняття
Хід заняття Організація учнів до заняття icon

Хід заняття Організація учнів до заняття



НазваниеХід заняття Організація учнів до заняття
Дата конвертации24.10.2012
Размер39.85 Kb.
ТипПовідомлення
источник



Що таке стрес

і як з ним боротися?


Мета. Закріпити знання про емоційне здоров’я, стреси та причини їх виникнення,

відпрацювати практичні навички збереження власного емоційного здоров’я,

стимулювати розвиток емоційної сфери учнів.


Хід заняття

  1. Організація учнів до заняття

Вступне слово.

Повідомлення теми та мети заняття.



  1. Актуалізація набутих знань


Робота з презентаціями.

Учні об’єднуються в 4 групи. Кожна група отримує завдання: попрацювати командою і намалювати, зобразити графічно, а потім представити одне із запропонованих понять:

  • здоров’я;

  • емоційне здоров’я;

  • стрес;

  • причини стресу.



Після роботи в команді один член від кожної групи робить презентацію групової роботи.


Інтерактивна гра «Море хвилюється раз…»

Обирають ведучого, він стає спиною до класу і промовляє: « Море хвилюється раз…два…три…емоційна фігура на місці завмри!» На цей час усі інші учасники застигають у різноманітних позах. Коли ведучий підходить до учня і легким доторком «вмикає» його, той повинен без слів, лише мімікою та жестами, зобразити будь – яку емоцію, а ведучий має її відгадати.

Зміна ведучих – 2 – 3 рази.


  1. ^ Перевірка знань за темою «Стрес».


Міні – тест «Правильні ознаки стресу»

Зачитується учням ряд ознак стресу, серед яких є правильні і неправильні ознаки стресу. Учням необхідно визначити правильні ознаки стресу. Вони піднімають зелену кульку, якщо вважають ознаку правильною, червону – неправильною


Міні – тест

«Правильні ознаки стресу»

  1. Постійна дратівливість.

  2. Різкі зміни настрою.

  3. Сяючі очі та весела посмішка.

  4. Неуважність, провали в пам’яті.

  5. Частий головний біль.

  6. Бажання починати багато нових справ.

  7. Упевненість, що вас не поважають у школі та в родині.

  8. Болі у животі.

  9. Відчуття, що вас усі люблять і всі від вас у захваті.

  10. Тимчасове відчуття браку повітря.

  11. Занепокоєність, що з’являється без видимої причини.

  12. Болі у хребті.

  13. Почуття самотності.

  14. Вам здається, що ваше хобі вже давно вам набридло.

  15. Вам здається, що усі висувають до вас надто високі вимоги.


Ключ

Правильні ознаки під таким номером: 1, 5, 7, 10, 11, 15.


Вправа « Стирання негативної інформації із пам’яті»

Сядьте і розслабтеся. Закрийте очі. Уявіть перед собою чистий аркуш паперу, олівець, гумку. Подумки уявіть і намалюйте негативну інформацію, яку треба забути або позбутися. Це може бути реальна картинка, символ. Подумки візьміть гумку і витирайте послідовно з аркуша паперу всю негативну інформацію доти, поки з аркушу не зникне картинка. Можна засвітити картинку. Відкрийте очі. Зробіть перевірку.


Інтерактивна невербальна гра «Рух по колу»

Психолог демонструє якийсь рух та «передає» його по колу. Потім він пропонує кожному учаснику без слів, лише рухами, показати своє хобі (або що учень любить робити), а потім передати свій рух по колу. Усі інші вгадують, що за рух показав учень.


  1. Інформаційний блок «Засоби боротьби зі стресом»

Психолог просить нагадати ті види діяльності, що їх щойно показували учні.

Він записує їх на великий плакат із назвою: «Засоби боротьби зі стресом».

Орієнтовний список:

  • Танцювати;

  • Грати футбол;

  • Кататися на роликах;

  • Грати на комп’ютері;

  • Саджати та поливати квіти;

  • Спати тощо.

Психолог доповнює список такими засобами:

  • Послухати спокійну музику;

  • Поспілкуватися з друзями, рідними;

  • Зробити коротку прогулянку (15 – 20 хв);

  • Погратися з домашньою твариною;

  • Зробити собі масаж (голова, вуха, шия);

  • Записувати те, що викликає стрес;

  • Уявити собі щось гарне, приємне тощо.




  1. Релаксація «Квітковий дощ»

Слово психолога : «А зараз у вас є можливість навчитися ще одного чудового й дуже приємного засобу боротьби зі стресом – релаксації, або розслабленню.

Сядьте якнайзручніше і заплющте очі. Зробіть три глибокі вдихи і видихи.

Уявіть, що хтось із друзів несправедливо вас образив, зробив дуже боляче. Вам хочеться якось помститися, зробити йому якусь неприємність. Але ви пам’ятаєте, що це ваш друг, і спогади про хороші моменти спілкування стримують вас від імпульсивних, необдуманих кроків. Від цих почуттів стає холодно. Ви почуваєтеся так, ніби опинилися у глухому лісі, де навкруги тільки старезні похмурі дерева і жодної живої душі. Вам хочеться вирватися звідти, ви дивитеся вгору і бачите високо над собою клаптик блакитного неба. Так хочеться відчути на собі тепло сонячних променів, які розтоплять лід у вашій душі й наповнять приємними, благородними почуттями. Аж ось дерева поволі відступають, починається дощ, але незвичний, а квітковий. Ви придивляєтесь і бачите, як з неба падають ромашки, фіалки і ще багато різних квітів. Ви відчуваєте приємний аромат і тепло по всьому тілу… . Подихайте цими пахощами. З кожним подихом до вас повертається радість. Ви забули всі образи, вам знову хочеться зустрітися зі своїм другом, бути разом, сміятися. А тепер протягніться, випряміться і розплющте очі. Озирніться довкола і посміхніться всім, з ким зустрінетесь очима».


  1. Підсумки заняття


Вправа «Коло рук»

Візьміться за руки, уявіть у своїх грудях вогник добра, ніжності, любові. Уявіть, як він збільшується, його сила переходить у руки і вливається в долоні тих, хто стоїть біля вас. Серце кожного з вас збагачене теплом сердець кожного учасника групи. Не забувайте, що емоції – важлива складова здоров’я людини. Тож бажаю вам бути емоційно здоровими.




Похожие:

Хід заняття Організація учнів до заняття icon7. Критерії оцінювання
Для програм рекомендований розподіл годин: 60 практичні заняття, 40 теоретичні заняття
Хід заняття Організація учнів до заняття iconУкраїнська мова. Вчитель Віра Петрівна Коваленко
Як пов’язати епіграф з темою заняття? (Учні за допомогою вчителя формують мету заняття)
Хід заняття Організація учнів до заняття iconУрок на подвір’ї школи. Перебіг заняття І. Оголошення теми, мети заняття Мотивація
Обладнання: ілюстрації, фотоматеріали, тексти із завданнями, таблиця, зошит, підручник
Хід заняття Організація учнів до заняття iconОбладнання: картина „Святий Миколай”, ілюстрація та українські рушники. Хід заняття Вчитель
Мета: виховувати у дітей навички до українських традицій, належність до культури та історії українського народу; розширювати знання...
Хід заняття Організація учнів до заняття iconОбразотворче мистецтво пояснювальна записка
Заняття з образотворчого мистецтва в загальноосвітній спеціальній (корекційній) школі – невід’ємна складова частина всебічного розвитку...
Хід заняття Організація учнів до заняття iconОбразотворче мистецтво
Заняття з образотворчого мистецтва формують у учнів сферу духовних інтересів, активний погляд на життя; навчають розуміти та сприймати...
Хід заняття Організація учнів до заняття iconПодолання стану агресивності практичне заняття Мета: ознайомити учнів з технікою «Я-повідомлення»
Мета: ознайомити учнів з технікою «Я-повідомлення», навчити використовувати комунікативну техніку на практиці з метою зни­ження стану...
Хід заняття Організація учнів до заняття iconПрограма для спеціальних загальноосвітніх шкіл інтенсивної педагогічної корекції образотворче мистецтво Київ
Заняття з образотворчого мистецтва формують у учнів сферу духовних інтересів, активний погляд на життя; навчають розуміти та сприймати...
Хід заняття Організація учнів до заняття iconОформлення кабінетів суспільних дисциплін Кабінет
В ньому проводяться уроки, гурткові, позакласні і факультативні заняття, виховна робота з учнями, систематичне підвищення наукової,...
Хід заняття Організація учнів до заняття iconПрактичне заняття №3 Політична система Великобританії

Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©lib2.podelise.ru 2000-2013
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы