Подолання стану агресивності практичне заняття Мета: ознайомити учнів з технікою «Я-повідомлення» icon

Подолання стану агресивності практичне заняття Мета: ознайомити учнів з технікою «Я-повідомлення»



НазваниеПодолання стану агресивності практичне заняття Мета: ознайомити учнів з технікою «Я-повідомлення»
Дата конвертации24.10.2012
Размер36.4 Kb.
ТипПовідомлення
источник

ПОДОЛАННЯ СТАНУ АГРЕСИВНОСТІ

Практичне заняття

Мета: ознайомити учнів з технікою «Я-повідомлення», навчити використовувати комунікативну техніку на практиці з метою зни­ження стану агресивності та уникнення конфліктної ситуації, фор­мувати комунікативні навички, вміння володіти собою, вихову­вати толерантність, дипломатичність, стриманість.

ХІД ЗАНЯТТЯ

Тема нашого практичного заняття «Подолання стану агресив­ності». Ми ближче ознайомимося з комунікативною технікою «Я-повідомлення», яка є одним із способів подолання стану агресив­ності у тому випадку, коли ми можемо стати ініціатором конфлікту.

Для чого нам потрібно вміти користуватися технікою «Я-повідом­лення»?' Щоб не зруйнувати стосунки з оточенням, щоб порозуміти­ся, з'ясувати стосунки, обговорити те, що турбує вас у цій ситуації, викликати співчуття до себе. Отже, мета техніки «Я-повідомлення» — викликати в опонента співпереживання, співчуття, розуміння вас і не зруйнувати стосунки.

Ознайомимося зі схемою «Я-повідомлення» (на дошці знаходить­ся схема, яка складається з чотирьох кроків).

Крок 1: починається зі слів «я (мені)...» — а далі ми передаємо свої почуття стосовно ситуації. Наприклад: мене переповнює гнів, я злий, я розлючений, я агресивний, я страшно сердитий, мене дратує ця ситуація, мені не по собі, мені нестерпно боляче.

Крок 2: починається зі слів «коли ти (ви)...» — а далі ми описуємо поведінку співрозмовника, яка викликала в нас негативні почуття, говоримо тільки про себе і не даємо оцінку поведінки співрозмовни­ка та його рисам.

Крок 3: починається зі слів «так, як...» — а далі ми інформуємо, як на нас впливає поведінка і дія співрозмовника, якщо потрібно, ми пояснюємо, чому це так.

Крок 4: починається зі слів «і я хотів (ла) би...» — висловлюємо бажану зміну поведінки співрозмовника у конкретній ситуації, яка сприятиме налагодженню стосунків і взаєморозумінню. .

Приклад використання техніки «Я-повідомлення»

Ситуація: ваш друг (подруга) без дозволу шукає у вашій сумці ваш мобільний телефон, щоб подзвонити.

Крок 1. Мені дуже неприємно та не по собі...

Крок 2. Коли ти копирсаєшся у моїй сумці, шукаючи мобільний телефон...

Крок 3. Особисто я вважаю, що така ситуація може зруйнувати наші стосунки, адже без дозволу не слід брати чужих речей.

Крок 4. Я дуже хотів (ла) б, щоб ти запитав(ла) у мене дозволу і в нас ніколи не виникало непорозумінь.

Робота в групах з відпрацюванням техніки «Я-повідомлення»

Клас об'єднується у групи по 5 осіб. Кожна група отримує свою ситуацію та алгоритм дії. Алгоритм дії

1. На виконання завдання у вас є 5 хв.

2. За ситуацією складіть «Я-повідомлення».

3. Інсценуйте ситуацію, використовуючи «Я-повідомлення».

4. Проаналізуйте розіграні ситуації та «Я-повідомлення», скла­дені іншими групами, за такими критеріями:

• дотримання всіх кроків «Я-повідомлення»;

• передавання своїх почуттів;

• відсутність оцінки дій і рис характеру співрозмовника;

• передавання впливу поведінки співрозмовника на особистість того, хто висловлюється;

• чи викликало повідомлення у співрозмовника співчуття, бажан­ня порозумітися, змінити свою поведінку.

Ситуація 1. Ваш друг (подруга) за вашою спиною звинувачує вас, що ви не зуміли як слід організувати привітання вчителів зі святом, і він (вона) зробили б це по-іншому.

Ситуація 2. Вчитель, з яким ви у гарних стосунках, публічно зви­нувачує вас у тому, що ви загубили книжку, яку ви насправді і в очі не бачили.

Ситуація 3. Вам протягом усього уроку активно заважав сусід по парті, вчитель несправедливо зробив вам зауваження в присутності класу.

Ситуація 4. Староста класу в розмові з іншими однокласниками звинувачує вас у тому, що ви відмовилися від чергування в класі на минулому тижні й робите це не вперше, хоча знає, що у вас була по­важна причина (участь у важливих спортивних змаганнях).

Ситуація 5. Ваш однокласник не дав списати вам на контрольній роботі, хоча знає, що у вас великі проблеми і ви не будете атестовані з цього предмета.

Ситуація 6. Ваш друг (подруга) систематично запізнюється на по­бачення. Ви довго чекали на вулиці й замерзли.

Ситуація 7. Ви домовилися з подругою (другом) разом піти на дискотеку. Але вона (він) в останню мить повідомила (в) вас, що не може піти. На наступний день ви дізнаєтеся, що ваша подруга (друг) була (був) на дискотеці.

Ситуація 8, Ваша кохана людина залицяється до вашого друга (под­руги), що спричиняє у вас ревнощі.

Ситуація 9. Вчитель ображає, принижує вас у присутності всього класу.

Ситуація 10. Ви запізнилися на урок, а вчитель не в гуморі й прискіпується до вас. Кожна група демонструє свою ситуацію. Всі інші аналізують правильність виконання вправи та оцінюють робо­ту групи.

Підбиття підсумків заняття

Яка група найкраще впоралася із завданням? Чого ми навчилися? У яких ситуаціях допомагає техніка «Я-повідомлення»? Для чого нам потрібно знати і вміти використовувати цю техніку? Виставляння оцінок.

Домашнє завдання: опишіть ситуацію з вашого життя, викорис­товуючи техніку «Я-повідомлення».




Похожие:

Подолання стану агресивності практичне заняття Мета: ознайомити учнів з технікою «Я-повідомлення» iconТренінгове заняття з учнями «Способи подолання стресу в період підготовки та здачі дпа, зно» Мета
Дпа, зно;підвищення психологічної грамотності,формування в учнів орієнтації на збереження свого психічного здоров’я, тренування вмінь...
Подолання стану агресивності практичне заняття Мета: ознайомити учнів з технікою «Я-повідомлення» iconТема. Фольклор – усна народна творчість. Прислів’я та приказки – малі жанри фольклору. Мета
Мета: дати початкове поняття про фольклор та його жанри; ознайомити учнів із прислів’ями та приказками різних народів; розвивати...
Подолання стану агресивності практичне заняття Мета: ознайомити учнів з технікою «Я-повідомлення» iconУрок-вистава
Мета. Ознайомити учнів у загальних рисах з тим, що вивчає фізика, та деякими фізичними поняттями
Подолання стану агресивності практичне заняття Мета: ознайомити учнів з технікою «Я-повідомлення» iconНосівська зош І-ІІІ ст. №1
Мета: ознайомити учнів із різноманітним світом професій, виявити початкові професійні інтереси школярів
Подолання стану агресивності практичне заняття Мета: ознайомити учнів з технікою «Я-повідомлення» iconЛітературний журнал „українська національна символіка” Вчитель язш№1 Єжова О. В
Мета: ознайомити учнів із національними символами України – прапорами, гербами, гімнами
Подолання стану агресивності практичне заняття Мета: ознайомити учнів з технікою «Я-повідомлення» iconПридніпровя моє рідне
Мета. Ознайомити учнів з екологічними проблемами Державного заказника Волошинська Дача, виховувати любов до природи, бережне ставлення...
Подолання стану агресивності практичне заняття Мета: ознайомити учнів з технікою «Я-повідомлення» iconПрактичне заняття №3 Політична система Великобританії

Подолання стану агресивності практичне заняття Мета: ознайомити учнів з технікою «Я-повідомлення» iconТема. Василь Стус: життя як творчість
Мета. Ознайомити учнів із життєвим шляхом, із неповторністю творчого подвигу митця, захопити дітей красою І силою його слова
Подолання стану агресивності практичне заняття Мета: ознайомити учнів з технікою «Я-повідомлення» iconТема уроку. Неспокій і талант два крила долі поета пісняра Андрія Малишка (пісенна творчість поета). Мета уроку
Мета уроку. Ширше ознайомити учнів з творчістю А. Малишка, які стали піснями, удосконалювати техніку виразного читання поезій, аналізувати...
Подолання стану агресивності практичне заняття Мета: ознайомити учнів з технікою «Я-повідомлення» icon«Славні постаті гетьманської доби» Мета
Мета: Ознайомити учнів із визначними постатями гетьманської доби, розкрити шляхи розвитку І становлення української держави у XVII...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©lib2.podelise.ru 2000-2013
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы