Носівська зош І – ІІІ ступенів №1 icon

Носівська зош І – ІІІ ступенів №1



НазваниеНосівська зош І – ІІІ ступенів №1
Дата конвертации25.10.2012
Размер77.62 Kb.
ТипУрок
источник

Носівська ЗОШ І – ІІІ ступенів № 1







Вчителя початкових

класів Віриченко Н.С


2012 н.р.

Мета уроку.

Формувати уявлення про перелітних та зимуючих птахів.

Розвивати уміння встановлювати причино-наслідкові зв’язки між змінами в неживій та живій природі, житті тварин та рослин і трудовій діяльності людей.

Виховувати любов до природи і дбайливе ставлення до неї, бажання допомагати дорослим.


Тип уроку. Формування нових знань.


Обладнання. Малюнки птахів, звірів, комах, таблиці по темі, ребуси, мультимедійна презентація, картини осені, годівничка.


^ Хід уроку.


І. Організаційний момент.

- Продзвенів дзвінок.

Він покликав всіх вас на урок.

Отже, ми часу не гаймо,

А урок свій починаймо.


1. Вправа « Мій настрій ».

( Діти хором читають із таблиці).


- Світ прекрасний навколо тебе.

Сонце ясне і синє небо.

Природи звуки, гори й ріки…

Нехай він буде таким навіки.

Нехай людина добро приносить,

Бо світ навколо любові просить.


- До чого закликає нас цей віршик?

( робити добро )

- Який настрій у вас до уроку?


ІІ. Фенологічні спостереження.


^ 1. Вправа «Інтерв’ю».

- Яка в нас зараз пора року?

- Це осінь рання чи пізня?

( Перед вами картина пізньої осені. Два учні підуть до

дошки. Вони попрацюють в парах, виконавши асоціативний

кущ. На клейких листочках слова та словосполучення, що

стосуються пізньої осені, але тут є і зайві слова.


холодно ідуть дощі


дме холодний опало листя

вітер Пізня осінь


відлетіли пташки виривається

сніг

короткий день

( Зайві: світить яскраве сонечко, щебечуть пташки,

довгий день, зеленіє трава ).

- А я продовжую у вас брати інтерв’ю.

- Як називається цей осінній місяць?

- Що ви можете сказати про сьогоднішній стан неба?

- Сьогодні тепло чи холодно?

- Чи є надворі вітер?

- Чи є опади?

- Запишемо у календарях природи наші спостереження

протягом тижня.

^ 2. Робота в календарях природи.


- Запишемо число: 22 – 29.

- Стан неба протягом тижня:

- Опади:

- Вітер:

- Що ж повідомить нам гідрометцентр про сьогоднішній день?

( Дитина біля класного календаря природи записує і

повідомляє).

ІІІ. Перевірка домашнього завдання.

3.1 Робота на картаках (3 учні )


1. З якими групами тварин ми ознайомились в другому

класі?

Назвати комах яких ти знаєш.


2.Назвати органи рослини.

На які групи поділяються рослини?


3. Що таке природа?

Що належить до живої природи?

3.2 Фронтальне опитування

- А ми дамо відповіді на запитання. Якщо відповідатиме

хлопчик, одіватиме корону «Листопад», а якщо відпові-

датиме дівчинка – одягатиме корону « Осінь».

- Чому осінню стало холодніше, ніж було влітку?

- Що відбувається з листям на деревах і кущах протягом

осені?

- А чому воно жовтіє і опадає?

- Які дерева останніми скидають листя?

- А які дерева вічно зелені?

- А які рослини вічно зелені?

- Чи гинуть листяні рослини взимку?

IV Вивчення нового матеріалу

4.1 Мотивація навчальної діяльності.


- Про кого буде йти мова на сьогоднішньому уроці ми

дізнаємось, коли розгадаємо ребуси.

( Тварини. Люди ).

- Прочитаємо разом тему сьогоднішнього уроку.


4.2. Повідомлення теми та мети уроку.


4.3. Сприйняття і усвідомлення навчального

матеріалу.

- Про яких тварин буде іти мова, відгадаємо загадки.

1.Відгадування загадок.

1. В темнім лісі і в парку проживає.

По гілкам вона стрибає.

Хоч мала сама на зріст,

Та великий має хвіст. ( Білка ).


2. Червонясту шубку має,

Довгий хвіст пухнастий має.

Їй на місці не сидиться

Як зовуть її? ( Лисиця ).


3. Хоч у нього шуба є,

Та як холод настає,

Він не їсть тоді, не п’є

І не ходить, не лягає,

А в барліг спати лягає. ( Ведмідь ).


4. По полю та лісу гасає,

Овечок хапає. ( Вовк ).


5. Хоч не шию я ніколи,

А голок завжди доволі ( Їжак ).


2. Вправа на увагу

- А яких тварин ви ще бачите на малюнках?

( Комахи, птахи ).

- Ось сорока тримає листок, а на ньому щось напи-

сано. Я вам прочитаю, але застерігаю, що сороки

лепетухи. Може й цього разу вона щось наплутала.


- Пізня осінь. Їжак качається по яблучках, щоб почи-

стити свої голочки. Ведмідь смачно їсть лісову

малину, а борсук смакує молоденьку травичку.

Прилетів лелека та як заклекоче. Всі звірі зляка-

лись та й порозбігались.

- Чи все тут так? Ох і сорока!

- А що ж вона наплутала?


( Ведмідь, їжак і борсук запасаються жиром і на зиму упадають у сплячку. Ведмідь спить у барлозі.

^ Їжак заривається в опале листя і спить до весни, а

борсук заховавсь у нірку під пеньком, та й чекає

весни ).

- Ось подивимося фрагменти зимової сплячки цих

тварин.

- А що це за записку тримає наш зайчик?

- А він просить, щоб ми зробили фізкультхвилинку

про нього.

Фізкультхвилинка.

- Зимно зайчику стоять. Треба трішки пострибать.

Скік-скік-скік, скік-скіс-скік.

^ Треба трішки пострибать.

Пострибавши, відпочить.

3. Бесіда з елементами розповіді про тварин.

- А як же зимує зайчик?

( На зиму зайчик міняє сіреньке хутро на біленьке. Взимку

він їсть кору і молоденькі гілки дерев та кущів. У нього

нема постійного життя. Його рятують від ворогів ноги).

- А як до зими готується білка?

( Білочка у дупло на зиму ховає горішки, жолуді, шишки,

сушить гриби. Дупло теж утепляє. Вона міняє руду шубку

на сіру – теплішу, м’якшу, пухнастішу ).

- А чи готуються до зими лисиці і вовки?

( Вони є запеклими ворогами зайців і мишей. Ці звірі є їхнею їжею. Лисиці і вовки сподіваються на свої ноги, які їх году-

ють і рятують ).

- А яких комах ви знаєте?Чи можна їх зараз побачити?


4. Бесіда з елементами розповіді про комах.


( Комахи поховались у шпаринки-щілинки будинків, огорож,

під кору дерев, або зарились у землю. Там вони зимува-

тимуть до весни.

- А хто бджолам допомагає готуватися до зими?

( Люди утепляють вулики, заливають сироп у стільники,

або залишають мед ).

- А як же мурахи готуються до зими?

( Прочитаємо у підручнику на сторінці 46 ).

- Яких птахів ми бачимо на малюнках?

- Чи сьогодні ми можемо побачити всіх птахів в лісі,

в парку?

- А де ж подівалися ластівки, лелеки, журавлі, зозулі?

- Отже, птахи які відлітають у теплі краї називаються…

перелітними.

- А чому вони відлітають у теплі краї?


^ 5. Бесіда з елементами розповіді про птахів.


- Ці птахи не можуть взимку знайти собі їжі, бо вони

живляться комахами, та й день короткий, вони просто не

вспіють наїстися. Ось тому вони змушені відлітати в теплі

краї, де довгий день, багато комашок.

- А які ж птахи зимують в нас?

( Горобці, синиці, сойки, сороки, ворони, галки, дятли, сичі ).

- Птахи взимку залишають ліси і наближаються до житла

людей.

- А хто ж допоможе взимку пташкам ?

- Як саме?

- Який корм потрібно класти в годівничку?

( Гарбузове, соняшникове насіння, насіння бузку, клена,

ясена, крихти білого хліба ).

- Отже, давайте вже зараз виготовляти годівнички для

пташок. А весною та влітку пташки віддячать нам, поїдаючи гусінь на деревах.

- Ось погляньте на найпростіший зразок виготовлення годів-

нички.


^ 6. Бесіда про підготовку людей до зими.


- Ось ми з`ясували, як тварини готуються до зими.

Цікаво, а чи люди готуються до зими?

- Хто може про це розповісти?

( Осінь – пора великих трудових справ. Багато роботи у людей

на полях, городах, садах, парках, скверах, збирають овочі,

фрукти і ховають на зиму в погріб. Консервують овочі і фрукти. Заготовляють дрова, якщо опалення пічне.

утеплюють вікна ).

- Чи доводилось вам допомагати дорослим?

- Що ви робили?


^ 6. Перегляд слайдів.


( Як тварини готуються до зими. Як люди готуються до зими).


VII. Узагальнення і систематизація знань.


1. Тест.

- Проведемо тест, як ви запам’ятали вивчений матеріал.


1. Хто залягає в сплячку?

А) Зайці, вовки, лисиці.

Б) Їжаки, ведмеді, борсуки.


2. Тварини на зиму залягають у сплячку бо :

А) Хочуть спати.

Б) Немає взимку їм їжі.


3. Перелітні птахи – це …


А) Ластівки, журавлі, лелеки, зозулі.

Б) Горобці, синиці, сороки, ворони.


4. Найстрашніше для птахів …


А) Холод

Б) Голод


5. Мурах від морозу рятує …


А) Гліцерин.

Б) Стільник.


^ 2. Робота в групах.


- Скласти прислів’я із слів


1. Восени і горобець багатий.

2. Листопад – ворота зими.

3. Листопад – зимі рідний брат.


^ 3. Робота за підручником.


- Розглянемо птахів, що на сторінці 47.

- Це зимуючі птахи чи перелітні?

- А ці птахи, що на сторінці 48, як ми їх назвемо?

- Розглянемо тварин, що на сторінці 49.

- Які з них залягають в сплячку?

- Розглянемо малюнки, що на сторінці 59.

- У якій роботі ви брали участь, готуючись до зими?


VIII. Підсумок уроку.


1. Вправа « Продовжи речення».


- На уроці я дізнався…

- На уроці мені сподобалося…

- На уроці я працював…


IX. Домашнє завдання.


С.45-50- прочитати, дати відповіді на запитання.

На наступний крок виготовити годівнички з будь-якого

матеріалу.




Похожие:

Носівська зош І – ІІІ ступенів №1 iconНосівська зош І-ІІІ ступенів
Обладнання. На дошці записана тема: «Еко­логічний турнір знавців природи «Знай, люби, бережи» та епіграф до уроку
Носівська зош І – ІІІ ступенів №1 iconЗвіт про стан організації профілактичної та правовиховної роботи в Маловільшанській зош І-ІІІ ступенів №2 Управління профілактичної роботою
...
Носівська зош І – ІІІ ступенів №1 iconНосівська зош І-ІІІ ступенів №1 Сценарій відкритого засідання школи становлення педагога
Добрий день, дорогі друзі! Найтепліші, найщиріші вітання педагогам, гостям, людям з палким серцем, ласкавою усмішкою, мудрістю І...
Носівська зош І – ІІІ ступенів №1 iconДодаток 1 до наказу по Маловільшанській зош І-ІІІ ступенів №2 від 29. 10. 2012 №73 положення про офіційний сайт Маловільшанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Білоцерківського району
Маловільшанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Білоцерківського району
Носівська зош І – ІІІ ступенів №1 iconНосівська зош І –ііі ступенів №1 Підготувала І провела Музиченко Н. В
Навіть металеві речі ламаються в цих умовах, не витримують холодів. Лише на узбережжі цього суворого краю мешкають тварини, що харчуються...
Носівська зош І – ІІІ ступенів №1 iconНосівська зош І-ІІІ ст. №1
Мета: ознайомити учнів із різноманітним світом професій, виявити початкові професійні інтереси школярів
Носівська зош І – ІІІ ступенів №1 iconНосівська зош І-ІІІ ступенів №1 Відкритий урок з природознавства в 4-в класі підготувала І провела вчитель початкових класів Хілобок Н. М
України як джерело нових знань, правильно працювати з картою; розвивати вміння логічно мислити, стисло висловлювати власні думки,...
Носівська зош І – ІІІ ступенів №1 iconСтруктура методичної роботи Квітневської зош І-ІІІ ступенів

Носівська зош І – ІІІ ступенів №1 iconПлан спортивно-масової роботи носівської зош І-ІІІ ступенів №1

Носівська зош І – ІІІ ступенів №1 iconБілопільська районна державна адміністрація відділосвіт и
Білопільська спеціалізована школа І – ІІІ ступенів №1, Білопільська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №2, Улянівський навчально...
Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©lib2.podelise.ru 2000-2013
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы