Заняття з елементами тренінгу „ Будемо здорові
Заняття з елементами тренінгу „ Будемо здорові icon

Заняття з елементами тренінгу „ Будемо здорові



НазваниеЗаняття з елементами тренінгу „ Будемо здорові
Дата конвертации25.10.2012
Размер86.19 Kb.
ТипДокументы
источник



Заняття з елементами тренінгу

„ Будемо здорові”

( Життя без тютюну)


Мета. Надати дітям знання та сформувати вміння і навички здорового способу життя.

Завдання. Сформувати відповідальне ставлення до власних вчинків і власного здоровя.

Хід заняття

  1. Знайомство. Пишуть свої імена, приколюють бейджі.

„Мене звуть....Моє перше знайомство з наркотичними речовинами відбулося...”

  1. Прийняття правил роботи групи.

Правило активності (хто більше дає – той більше й отримує)

Можна пропустити свою чергу

Утримуйся від негативних емоцій

Кожен має право на свою думку

Кажемо тільки тут і зараз

Не перебивати

Не казати „не вмію”, казати „навчусь”

Висловлюється тільки одна людина

  1. На листочках, які кожен отримав, написати, що очікуєте від зустрічі або намалювати свій настрій /обличчя (10-15 сек.).

  2. Мозковий штурм „Що таке здоров’я?”

- гарне життя - душевний спокій

- відсутність хвороби - позитивні емоції.

Здоров’я - це стан повного духовного, фізичного, психічного, соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб та фізичних вад.

Від чого залежить здоров’я?

- від способу життя – 50%

    • екології – 20%

    • спадковості – 20%

    • медицини – 10%

(за підсумками досліджень залежності здоров’я людини від різних чинників)

  1. Учасники групи міняються місцями (за кольором очей, волосся, однаковим взуттям тощо).

  2. Кожен, подумавши протягом короткого часу, висловлює своє ставлення до куріння.

  3. Один з учасників записує на листі думки групи стосовно питань: „Чому молоді люди не починають курити?”, „Чому молоді люди починають курити?”

/ ведучий разом з групою розбирає кожен пункт/

  1. Гра

Група ділиться на весну, літо, осінь. Кожна група за 1 хвилину має представити приблизні відповіді: „Як відмовитись від пропозиції закурити?”.


На рішення: курити чи не курити мають вплив друзі, родина, реклама та законодавство. Кожен має сам для себе вирішити, потрібно куріння для нього чи ні, допомагатиме чи шкодитиме воно.

^ Незалежно від будь-яких мотивів, паління призводить до формування залежності Розповідь Марини - одне з підтверджень цьому.

/ зачитати лист /

"Мені завжди цікаво було познайомитися з хлопцями старшими, ніж я. Одного разу на дискотеці до нас із подругою підійшли хлопці, що вже закінчили школу, і запропонували провести нас додому після танців. Ми погодилися. По дорозі вони запалили і запропонували сигарети нам. Спочатку я відмовлялася, але наполегливість Кості (хлопця, що мені дуже сподобався) змусила мене спробувати. Я почала кашляти, з очей потекли сльози... Наступної зустрічі я вже змогла викурити цілу сигарету. Врешті решт я перестала рахувати, скільки палю... Згодом ми з Костею розлучилися, але звичка залишилася. З'явилися проблеми і вдома, і у школі. Та й кашель часто заважає. Тепер і хотіла б кинути курити, але вже так звикла, що ніяк не вдається."

  1. Учасники групи діляться на „день”, „ніч”, „вечір”. Кожна група має написати за 1 хв.: „Що таке залежність?”, Що таке шкідливі звички?”, „Що таке пасивне куріння і чи шкідливе воно для здоров’я?”

/ ведучий разом з групою розбирає кожен пункт/

Приблизно 90% курців вважають паління шкідливим для себе і тільки дві третини з них роблять спроби кинути палити. Але позбутися тютюнової залежності надзвичайно важко. Тоді й приходить думка, чи варто було починати?

Додаткова інформація!

Уявіть собі: якщо курець випалює пачку сигарет за день, то до його легень за рік потрапляє 1 літр осадженої смоли. Смола - це в'язка речовина чорного кольору, аналог гудрону, що використовується для виготовлення асфальту...


Тютюновий дим шкідливий і для організму людини, яка не палить. Чи не помічали ви, що в кімнаті, де багато палять, ви кашляєте більше? Це результат "пасивного", або "ненавмисного" паління. Лікарі виявили, що пасивне паління зумовлює захворювання дихальної системи у некурців. У такий спосіб курець завдає шкоди не лише своєму здоров'ю, а і здоров'ю людей, що його оточують.


Підраховано, що перебування протягом години в накуреному приміщенні рівнозначне "випалюванню" 4 цигарок. Причому люди, що не палять, мимоволі опиняються в групі ризику, стають пасивними курцями.

^ До того ж паління забруднює навколишнє середовище.

11. Думки вголос. „Чому я курю?”, „Чому я пробував курити?”, „Чому я не курю?”

/записуються на листочках та обговорюються/

  1. Малювання плакатів: „Обираємо життя без куріння”.

  2. Десять заповідей, як зберегти здоров’я

1. Ні поганим звичкам.

2. Загартовуйся.

3. Веди активний спосіб життя.

4. Май мету.

5. Допомагай іншим.

6. Роби добро.

7. Радій, що ти живеш.

8. Живи в злагоді з самим собою.

9. Вмій сказати „ні”.

10 Не нашкодь собі та іншим.


  1. Кожен учасник заняття підводить підсумок: „Мені було (як?)..., тому що....”



ПІДСУМОК.


^ Все залежить від людини, від її ставлення до себе.

Заняття з елементами тренінгу

„ Будемо здорові”

( Життя без наркотиків)

Мета. Надати дітям знання та сформувати вміння і навички здорового способу життя.

Завдання. Сформувати відповідальне ставлення до власних вчинків і власного здоровя.

^ Хід заняття

  1. Знайомство. Учасники групи пишуть свої імена, приколюють бейджі.

„Мене звуть....Моє перше знайомство з наркотичними речовинами відбулося...”

  1. Прийняття правил роботи групи.

Правило активності (хто більше дає – той більше й отримує)

Можна пропустити свою чергу

Утримуйся від негативних емоцій

Кожен має право на свою думку

Кажемо тільки тут і зараз

Не перебивати

Не казати „не вмію”, казати „навчусь”

Висловлюється тільки одна людина

  1. На листочках, які кожен отримав, написати, що очікуєте від зустрічі або намалювати свій настрій /обличчя (10-15 сек.).

  2. Мозковий штурм „Що таке здоров’я?”

    • гарне життя - душевний спокій

    • відсутність хвороби - позитивні емоції

Здоров’я - це стан повного духовного, фізичного, психічного, соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб та фізичних вад.

Від чого залежить здоров’я?

- від способу життя – 50%

    • екології – 20%

    • спадковості – 20%

    • медицини – 10%

(за підсумками досліджень залежності здоров’я людини від різних чинників)

  1. Учасники групи міняються місцями (за кольором очей, волосся, однаковим взуттям тощо).

  2. Кожен, подумавши протягом короткого часу, висловлює своє ставлення до наркотиків.

  3. Один з учасників записує на листі думки групи стосовно питань: „Чому молоді люди не починають вживати наркотики?”, „Чому молоді люди починають вживати наркотики?”

/ ведучий разом з групою розбирає кожен пункт/

  1. Учасники групи діляться на „день”, „ніч”, „вечір”. Кожна група має за 1 хв. Написати, а потім пригадати 5 наркотичних препаратів. / Відповідь записується /.

  2. Що таке наркотичні речовини?

Наркотичними називають речовини, які викликають токсичне отруєння, психічну й фізичну

залежність. Алкоголь і тютюн – це теж наркотики.

10. Гра „Передай свій настрій....”

  1. Гра „Семінар”

На семінар для обміну досвідом з’їхалися співробітники науково-дослідницького інституту. Обираються: професор, кандидати наук, викладачі, лаборанти.

Вони мають представити „позитивний та негативний вплив” наркотичних речовин:

Алкоголь

„+” „

1. У певних дозах корисний для здоров’я (пивні дріжджі; червоне вино піднімає гемоглобін; на алкоголі роблять настоянку для ліків):

- при шлункових захворюваннях

- як антибактеріальна дія

- зовнішня дія (компреси)

- тощо.






1. Впливає на:

- гени

- кровоносну систему

- людські органи

- психічний стан

- матеріальний та соціальний стан (втрачається робота, з’являються нахили до злочинності).

2. Може призвести до:

- залежності

- вживання інших хімічних речовин

- ранньої смерті.

Токсичні речовини

„+” „

1. Використання в побуті.




1. Погіршення фізичного та психологічного стану.

2. Притуплення розумових здібностей.

3. Призведення до страждань родини.

4. Негативний вплив на спадковість.

5. Погіршення фінансового становища.



Наркотичні речовини

„+”

1. Використовують у медицині (при операціях як знеболювальне)

2. У промисловості (мак).






„ – „

1. Погіршення фізичного та психологічного стану.

2. Скорочення життя.

3. Притуплення розумових здібностей.

4. Втрата особистої сутності.

5. Призведення до залежності.

6. Негативний вплив на спадковість.

7. Страждання родини.

8. Погіршення фінансового становища.

Тютюн


„+”

1. У побуті (від молі).




„ – „

1. Погіршення фізичного стану (захворювання легень, печінки тощо).

2. Неприємний запах.

3. Притуплення розумових здібностей.

4. Призведення до залежності.

5. Негативний вплив на спадковість.

6. Скорочення життя.

7. Для жінок: негативний влив на шкіру, молодість.

8. Негативний вплив на оточуючих.


Як бачимо, перелічені групи хімічних речовин мають певне позитивне використання в житті, побуті людини, але, безперечно, краще використовувати їх на благо собі, а не шкодити своєму здоров’ю та здоров’ю оточуючих.

Вибір за кожним із вас.

^ Наркотики небезпечні. Вони є причиною багатьох хвороб і можуть призвести до передчасної смерті.

  1. Гра

Група ділиться на підлітків,

батьків,

лікарів,

наркобаронів

Потрібно з’ясувати, яка точка зору на причини вживання наркотичних речовин кожної групи.

  1. Думки вголос. „Чому я вживаю наркотичні речовини?”, „Чому я пробував наркотичні речовини?”, „Чому я не вживаю наркотичні речовини?”

/думки записуються на листочках, потім обговорюються/

  1. Малювання плакатів: „Обираємо життя без наркотиків”.

  2. Десять заповідей, як зберегти здоров’я

1. Ні поганим звичкам.

2. Загартовуйся.

3. Веди активний спосіб життя.

4. Май мету.

5. Допомагай іншим.

6. Роби добро.

7. Радій, що ти живеш.

8. Живи в злагоді з самим собою.

9. Вмій сказати „ні”.

10 Не нашкодь собі та іншим.

  1. Кожен учасник заняття підводить підсумок: „Мені було (як?)..., тому що....”


ПІДСУМОК.


Все залежить від людини, від її ставлення до себе.




Похожие:

Заняття з елементами тренінгу „ Будемо здорові iconЗаняття 6 Квіткова галявина
А ось І клумба, яку ми повинні оживити. Давайте додамо яскравих фарб з допомогою різнокольорових мотузочків, зробимо всі намальовані...
Заняття з елементами тренінгу „ Будемо здорові icon7. Критерії оцінювання
Для програм рекомендований розподіл годин: 60 практичні заняття, 40 теоретичні заняття
Заняття з елементами тренінгу „ Будемо здорові iconУкраїнська мова. Вчитель Віра Петрівна Коваленко
Як пов’язати епіграф з темою заняття? (Учні за допомогою вчителя формують мету заняття)
Заняття з елементами тренінгу „ Будемо здорові iconУрок на подвір’ї школи. Перебіг заняття І. Оголошення теми, мети заняття Мотивація
Обладнання: ілюстрації, фотоматеріали, тексти із завданнями, таблиця, зошит, підручник
Заняття з елементами тренінгу „ Будемо здорові iconХід заняття Організація учнів до заняття
Учні об’єднуються в 4 групи. Кожна група отримує завдання: попрацювати командою І намалювати, зобразити графічно, а потім представити...
Заняття з елементами тренінгу „ Будемо здорові iconПан Калита. Ось,жіночко, і дровця я тобі приніс, випікай скоріш калиту. Пані Калитянська
Зі святом вас, будьте здорові з Калитою та святим Андрієм. Я рада,що ви завітали до мене на свято
Заняття з елементами тренінгу „ Будемо здорові iconПравила поведінки в громадських місцях
А тепер, діти, ми з вами трішечки пофантазуємо І будемо будувати „Дім для родини”
Заняття з елементами тренінгу „ Будемо здорові iconПитання тренінгу «Безпека в Інтернеті»
Що потрібно знати аби задоволення від спілкуванні в Інтернеті не перетворилося на розчарування
Заняття з елементами тренінгу „ Будемо здорові iconСценарій новорічного свята «Казкова феєрія»
Розб. Диви, куди це ми потрапили? А ялинка яка грана. Тиждень топити будемо, дров багато буде, бо газ відключили, холодно, б-р-р
Заняття з елементами тренінгу „ Будемо здорові iconПрактичне заняття №3 Політична система Великобританії

Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©lib2.podelise.ru 2000-2013
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы