|
Тема. Виготовлення квітів з паперу. Мета: 1 Розширювати знання учнів про значення квітів у житті людини. 2.Удосконалювати навички роботи з папером, вчити виготовляти квіти з паперу застосовуючи різні техніки /квілінг, паперопластика і т.д/. 3.Закріплювати навички безпечної роботи з ножицями. 4.Розвивати естетичні смаки, творчі здібності учнів. Виховувати любов до природи. Обладнання: кольоровий папір, клей, ножиці, комп’ютер, технологічні картки. Хід заняття I.Організація класу ^ Ось дзвінок нам дав сигнал – Працювати час настав. Тож і ми часу не гаймо, Заняття гуртка «Майстерня квілінгу» починаймо! ^ З уроків природознавства ми довідались про те, що нас оточує… - Хто продовжить моє речення? - Що відносимо до живої природи? До живої природи ми відносимо квіти. Квіти нас оточують скрізь: на до- машноьому квітнику, в мальовничому та безкрайому полі, на підвіконні.
Але не всі люди, які проживають в місті можуть вирощувати квіти, тому люди стали виготовляти квіти з паперу, шкіри, ниток і т.д. ^ Сьогодні ми з вами будемо виготовляти квіти, використовуючи різ- ні техніки, будемо удосконалювати навички роботи з папером, закріпимо навички безпечної роботи з папером. Я вірю, що кожен під час виконання роботи проявить творчість, зможе дружно працювати в парах.
/ Вправа «Очікування»/ ^
Ніжна духмяна гарна ![]() а ![]() ![]() ![]() ![]()
-Які техніки застосували для виготовлення квітів? -Що вам відомо про ці техніки? ^ Учень 1 Квілінг або філігрань – це мистецтво створювати композиції з паперових смужок. Кожна композиція в техніці квілінг складається із паперових еле- ментів різної форми, які приклеюються до основи або склеєні між собою. В техніці квілінг створюють листівки, пано, рамочки для фотографій тощо. Учень 2 В перекладі з англійської мови квілінг означає «пташине перо». На відміну від орігамі, батьківщиною якого являється Японія, мистецтво кручення папе- ру виникло в Европі в кінці 14 – на початку 15 століття. Кручення паперу швидко поширилось тут , але кольоровий високоякісний папір дуже до- рогий матеріал, тому вироби в цій техніці могли робити тільки багаті люди. Учень 3 В Англії принцеса Єлизавета серйозно захоплювалась мистецтвом квілінгу. Багато її робіт зберігаються в музеї Вікторії та Альберта в Лондоні. Тут є і вазочки для цукерок, і підставки для чашок і т.д. Учень 4 Корейська школа квілінгу відрізняється від європейської. Європейські роботи, як правило, складаються з невеликої кількості деталей, вони нага- дують мозаїку. Східні майстри створюють роботи, які нагадують творіння ювелірного мистецтва. ^ 5. Відбір матеріалів для роботи / в парах/ 6. Повторення правил безпечного поводження з ножицями /черговий учень/ а) Не працюй тупими ножицями. б) Не тримай ножиці кінцями вверх. в) Не ріж, коли встаєш. г) Передавай ножиці тільки в закритому вигляді, тримаючи їх за робочу частину. (Комп’ютерна підтримка) -Перегляньте правила ще раз за допомогою комп’ютера та скажіть про те, які не назвав черговий учень. 7^ х /робота в парах/ - Уважно прочитайте завдання та технологічну картку виготовлення виробу. 1 пара Виготовити квіти з гофрованого паперу. 2 пара Виготовити квіти з гофрованого картону. 3 пара Виготовити подвійні бахромчаті квіти. 4 пара Виготовити квіти із смужок паперу. 5 пара V. Відзначення кращих робіт (Ситуація успіху) VI. Підсумок заняття Саморефлексія ![]() Вмію ![]() ![]() ![]() |