Урок читання ( 2 клас ) бойко лариса олексіївна icon

Урок читання ( 2 клас ) бойко лариса олексіївна



НазваниеУрок читання ( 2 клас ) бойко лариса олексіївна
Дата конвертации07.12.2012
Размер76.82 Kb.
ТипУрок
источник
1. /урок читання 2 клас.docУрок читання ( 2 клас ) бойко лариса олексіївна


УРОК ЧИТАННЯ ( 2 КЛАС )

БОЙКО ЛАРИСА ОЛЕКСІЇВНА

Розробка уроку читання ( 2 клас ) з використанням інтерактивних методів навчання. Окрім удосконалення навичок читання урок розвиває вміння аналізувати і оцінювати поведінку героїв, вчить бути добрими і милосердними людьми.


Тема уроку. Чому совість у людині – головне? В.Нестайко «Руденький».

Мета. Розширити уявлення дітей про добрі та погані вчинки; вдосконалювати навички виразного читання оповідань, вибіркового читання в особах; продовжувати формувати вміння працювати в парах; розвивати вміння аналізувати та оцінювати поведінку та вчинки дійових осіб; вміння робити висновки; викликати бажання наслідувати добрі справи однолітків, бути добрими, милосердними до людей; формувати пізнавальну, мовленнєву, соціокультурну, діяльнісну компетентності.

Тип уроку. Комбінований.

Обладнання. Малюнки учнів на тему «Духовні цінності людини», підручник, паперовий пиріг, горіхи, подарунки, костюм Королеви Доброти і Чуйності, склянка, заповіді учня, завдання «Розсипане прислів’я» .

Хід уроку

І.Організаційний момент.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

1). Мовна розминка(розчитування).

- Прочитайте прислів’я, записане на дошці.

усе Людяність дорожча за.(Людяність дорожча за усе).

- Що означає слово «людяність»?

2).Тлумачення прислів’я.

- Як розумієте прислів’я?

- Який твір читали на минулому уроці?

- Чи підходить прислів’я до цього твору? Чому?

- Хто проявив людяність?

- Чи важко це робити? А коли важко?(Коли вас образили, і ви хочете у відповідь вказати на якийсь недолік людини.)

3). Бесіда з елементами вибіркового читання.

- Який урок йшов у класі? Доведіть словами з тексту.

- Хто зайшов до класу? Прочитайте.

- Чому діти «впились» поглядом у незнайомку?

- Як почувався вчитель? Прочитайте.

- Чому вчитель так хвилювався?

- Чому вчитель «полегшено перевів дух»?

- З яким проханням звернувся до дітей директор школи?

- Як діти відгукнулися на прохання? Прочитайте.

- Прочитайте останнє речення .

- Який іспит витримав клас?

- Як можна по-іншому назвати оповідання?

- Яка головна думка твору?

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

1).Бесіда.

- Що можна сказати про дітей, які навчалися у класі в оповіданні В.Сухомлинського «Горбатенька дівчинка»?Які вони?

- А які ще вчинки дітей можуть вказати на доброту, людяність, щирість?

2).Робота з малюнками дітей «Духовні цінності людини»(вивішені на дошці).

- Подивіться на малюнки. Скажіть, що зображено? З яких творів?Що можна сказати про дітей, зображених на малюнках? Які вони? Чи хотіли б ви бути такими? Чому?

ІV. Повідомлення теми , мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

- Питання добра і зла, людяності і жорстокості, щедрості та скупості, поваги і зневаги здавна турбували людину. І , звичайно, цієї теми не могли не зачепити і письменники. Адже на їх творах можна навчитися оцінювати добрі та погані вчинки. Сьогодні ми з вами будемо працювати над оповіданням Всеволода Нестайка «Руденький». Ви повинні взяти для наслідування тільки добрі вчинки.

А спостерігати за вашою роботою буде Королева Доброти і Чуйності.(Входить Королева).

Королева.

Коли ти вчишся доброті,

То все навкруг радіє.

У ті хвилини золоті

Ти – учень чародія!

Вчитель.

- Чиї учні ви сьогодні?

- А що роблять чарівники?

-А якщо ви учні чарівника, то чому будете вчитися?

V. Вивчення нового матеріалу.

1).Читання оповідання вчителем.

- Зараз ви послухаєте оповідання і кажете, який же добрий вчинок вартий наслідування?

2).Словникова робота(слова написані на дошці, учні з допомогою вчителя тлумачать їх значення).

Похапливо, тицьнув, тим часом, дременув, зойкнула, пильно, поплескав.

Фізхвилинка.

І-і-і!

Посміхнуся я тобі.

Я до тебе повернуся.

І тобі теж посміхнуся.

Ми пограємо з тобою

І присядемо обоє.

Вгору руки піднімаємо

І тихенько опускаємо.

Відпочили ручки –ніжки –

Знов сідаємо за книжки.

3).Читання оповідання в парах (по одному реченню). Додаткове завдання: відповісти на питання с. 54.

4).Аналіз твору(бесіда).

- Хто грався на дитячому майданчику?

- Що зробила бабуся?

- Що зробили діти з цукерками?

- Хто з дітей їв цукерку жадібно і похапливо?

- Що зробив чорнявий хлопчик?

- Чому він дременув у під’їзд?

- Якою була поведінка руденького?

- Чому він «швидко пішов геть»?

- Хто похвалив руденького?

- Чому руденький вважав себе не зовсім хорошим?

- Чому він не може бути поганим?

- Прочитайте виділені речення і знайдіть головну думку оповідання.

- Що означають слова : «Совість у людині - головне»?

5).Читання уривку тексту в особах.

- Чиї слова треба читати сором’язливо, невпевнено?

- А чиї – повчально, спокійно?

VI. Закріплення вивченого.

1).Робота над реченнями з відкритим кінцем (написані на дошці ).

Чорнявий хлопчик недобрий , …(жадібний, злий, заздрісний).

Руденький хлопчик …(добрий, нежадібний, совісний).

Чорнявий хлопчик недобрий, тому що…

Руденький хлопчик совісний , тому що…

2).Робота з ілюстрацією, с. 53.

- Яким словами з тексту ви б підписали малюнок?

3). Складання асоціативного куща.

- Діти, а яка людина совісна? Що вона робить, а чого ніколи не зробить?





ділиться

жаліє

допомагає

каже правду




не дражнить захищає

не б’ється не обманює


не ображає(не обзиває)

VII. Узагальнення і систематизація знань, умінь і навичок.

1).Інсценізація віршів.

- А зараз мої помічники Королеви Доброти покажуть вам деякі ситуації , які можуть відбутися з вами . Допоможіть їм вчинити правильно.

Ситуація 1.

Ми розбили склянку з чаєм.

- Ти розбив!

- Ні, ти розбила!

- Ти штовхнув!

-А ти впустила!

- Ти тюхтій!

- А ти незграба!

- Баобаб!

- Ти баобаба!

(Школярка плаче, дмухає на пальчик).

- Обпекла?

- А ти радій!

- Я… ти вибач, не хотів, я штовхнув.

-А я впустила.

- Я розбив.

- Це я розбила.

Вчитель.

- Чому діти сперечалися?

- Чому знітилися?

- Хто перший вчинив правильно?

- Є у хлопчика совість?

Ситуація 2.

  • Оце - моє , оце – твоє …

  • А це чиє?

  • Це теж моє!

  • Ти ж бач, горіхів не стає..

  • А в вас такий Євгенко є,

Що так горіхи роздає?

Вчитель.

- Так є чи ні? А чому не можна так роздавати?

Ситуація 3.

У Віті - День народження,

Ми всі туди запрошені,

І ввечері, о шостій ,

Прийшли до нього в гості.

Нам одчиняла двері

Мала сестричка Віті.

І зразу запитала:

- Хто ноги з вас не витер?

В нас килим не для того,

Аби його бруднити.

Та подарунки зразу

Давайте - я сховаю.

І меблі у вітальні

Не мацайте руками.

І пальцями по стінах –

Не мажте – будуть плями.

Іще сестриця віті

Хотіла говорити,

Та ми її не слухали –

Таке не варто слухать!

Ми від її «гостинності»

Помчали геть щодуху,

Бо й справді,

Ох, не просто:

Отак ходити в гості…

Вчитель.

- Чому діти втекли?

- Якою є сестра?

- Чому не можна такими бути?

Королева Доброти і Чуйності.

- Молодці діти, ви добре допомагали. На пам'ять про цей урок я подарую вам заповіді учня. Читайте та виконуйте.

Вчитель.

- А що таке «заповіді»?

2).Читання заповідей.

  • Твори добро!

  • Бійся скривдити людину!

  • Люби і вибачай людям.

  • Стався до інших так, як би ти хотів, щоб вони ставилися до тебе.

  • Краще віддай своє, ніж візьми чуже.

Вчитель.

- Вдома заповіді вклейте у щоденник і намагайтеся їх виконувати. Це нелегко, але необхідно, щоб усім оточуючим було приємно жити.

VIII. Оцінювання.

Королева роздає різні за величиною шматки пирога за роботу на уроці. Учитель на основі шматків виставляє оцінки.

ІХ. Домашнє завдання.

С. 52 – 54 читати, переказувати. Виконувати заповіді учня.

Х.Підсумок уроку.

Королева Доброти і Чуйності.

Хто людям всім добра бажає,

Той і собі добро те має.

Як до людей з добром ідеш,

Ще й свято у душі несеш,

Тебе всі будуть поважати

І завжди радо зустрічати.


Список літератури

Інтерактивні методи навчання в практиці роботи початкової школи/ упоряди. Стребна О. В., Соценко А. О. 6-е вид. – Х.:Вид. група « Основа», 2008.

Кирпа Г. М., Стрілько В. В. Андрійкова книжка. Уроки гарної поведінки: Пробний посібник для учнів 2 класу. – К.: Освіта, 1992.

Савченко О. Я. Читанка: Підруч. для 2 кл. – К.;Освіта,2002 – Ч. ІІ.

Шкільне веселе свято. Сценарії/ упорядн. Гноінська О. В. – Харків: Ранок-НТ, 2006.





Похожие:

Урок читання ( 2 клас ) бойко лариса олексіївна iconУрок українського читання, 3 клас
Мета: поглибити уявлення дітей про народну казку як вид усної народної творчості, вчити визначати головну думку. Викликати зацікавленість...
Урок читання ( 2 клас ) бойко лариса олексіївна iconУкраїнська мова (читання) 2 клас пояснювальна записка
У 2 класі продовжується формування навичок усвідомленого, правильного, плавного читання вголос цілими словами, допускається поскладове...
Урок читання ( 2 клас ) бойко лариса олексіївна icon3-клас уроку читання з використанням прийомів та технології чпкм
На уроці читання використовую такі прийоми з технології розвитку критичного мислення: „Додай слово”, „Мікрофон”, „Диктор”, „Уяви...
Урок читання ( 2 клас ) бойко лариса олексіївна iconУрок читання готує до роботи на уроці письма, а урок письма закріплює матеріал, вивчений на уроці читання. Останнім часом поширюється практика інтегрованих уроків навчання грамоти та письма
Звуковий аналіз: виділення вивченого нового звука; знайомство з письмовою буквою, порівняння її з друкованою
Урок читання ( 2 клас ) бойко лариса олексіївна iconУрок позакласного читання в 3 класі Тема: «Хліб усьому голова» Вчитель початкових класів Вищої категорії Миколаївської зош І-ІІІ ступенів №36 Богайчик Н. А
Розвивати навички виразного свідомого читання, усне образне мовлення. Інтерес до читання. Вчити дітей бачити безперервність хліборобського...
Урок читання ( 2 клас ) бойко лариса олексіївна iconУрок позакласного читання 4 клас Тема: Людина починається з добра
Мета: Вчити учнів усвідомлювати книжку як засіб спілкування з автором. Вдосконалювати вміння орієнтуватися в книзі. Формувати осмислене...
Урок читання ( 2 клас ) бойко лариса олексіївна icon100 вправ та ігор з читання. Завдання на розвиток свідомого і правильного читання «Передбачення»
Вибіркове читання (зачину, основної частини, кінцівки, діалогу, слів автора, міркування)
Урок читання ( 2 клас ) бойко лариса олексіївна iconУрок читання в 3 класі
Мета. Ознайомити школярів із життєвим та творчим шляхом Дмитра Павличка, удосконалювати навички правильного І виразного читання,...
Урок читання ( 2 клас ) бойко лариса олексіївна iconЧитання пояснювальна записка
Читання як навчальний предмет і основа опанування рідної мови охоплює усі види мовленнєвої діяльності: слухання, говоріння, читання...
Урок читання ( 2 клас ) бойко лариса олексіївна icon02-07 Дзень тыдня № п\п 1 клас 2 клас 3 клас 4 клас Панядзелак 1

Разместите кнопку на своём сайте:
Документы


База данных защищена авторским правом ©lib2.podelise.ru 2000-2013
При копировании материала обязательно указание активной ссылки открытой для индексации.
обратиться к администрации
Документы